Toruń noclegi, atrakcje

Postanowiłeś spędzić aktywnie weekend? To świetnie! Teraz pozostaje Ci tylko wybrać miejsce. Kiedy aura sprzyja podróżom, warto odwiedzić miejsce które zewsząd emanuje wyjątkowym klimatem. Toruń (bo o nim właśnie mowa)w swoich zabytkowych zakątkach jest czarujący. Gwarne uliczki zapraszają do spacerowania wśród kamienic i gotyckich wieżyczek, a kawiarnie przyciągają spragnionych zapachem piernikowej kawy.
Przez Toruń płynie rzeka Wisła. Bulwar Filadelfijski  to wyjątkowe miejsce na długi romantyczny spacer. W okresie wiosenno-letnim, można skorzystać z oferty statków wycieczkowych i przepłynąć Toruń podziwiając jego panoramę z pokładu statku.  Miasto zachęca do aktywnego spędzania czasu.  Na Bulwarze Filadelfijskim można skorzystać z oferty siłowni usytuowanej na świeżym powietrzu. Znajdują się na niej przyrządy stworzone dla osób w każdym wieku. Obok znajduje się także boisko do siatkówki, oraz przystań żeglarska. Także rodziny z dziećmi znajdą tu coś dla siebie. Liczne place zabaw sprawią że dzieci odnajdą upragnioną rozrywkę.
Dla tych którzy lubią oglądać starówkę z lotu ptaka, Toruń przygotował punkty widokowe usytuowane między innymi na Ratuszu Staromiejskim.  Dziś Ratusz Staromiejski jest siedzibą Muzeum Okręgowego, którego zbiory doskonale obrazują dawną świetność Torunia i jego wysoką kulturę artystyczną. Wewnątrz mieści się kilka dużych wystaw, ale poza tym uwagę zwraca samo wyposażenie Ratusza.
Jeśli lubicie oderwać się od spraw przyziemnych, Toruń ma dla Was wyjątkową ofertę. Możecie wybrać się na spacer między gwiazdami do toruńskigeo Planetarium.
Gdy mówimy o Toruniu, nie możemy pominąć znanych w całej Polsce toruńskich pierników. W tym pięknym mieście, jest wiele sklepików oferujących ten właśnie przysmak.
Toruń zaprasza do zwiedzania !

 

wróć